Uczniowie naszej szkoły z najlepszą wiedza o Ziemi Dobrzyńskiej

Tegoroczna edycja konkursu „Ziemia Dobrzyńska – Moja Mała Ojczyzna” organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej zakończyła się dużym sukcesem dla uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Obrowie. Drużyna szkoły podstawowej w składzie: Weronika Chojnacka, Aleksandra Iwaniuk i Szymon Bielak zajęła II miejsce w klasyfikacji zespołowej. Szymon Bielak zajął I miejsce w kategorii indywidualnej. Drużyna gimnazjum w składzie: Dominika Buławska, Nikola Sajnóg i Grzegorz Błotnicki zajęła I miejsce w klasyfikacji zespołowej. Jest to IV z rzędu zwycięstwo szkoły w konkursie drużynowym. Dominika Buławska okazała się najlepsza znawczynią wiedzy o Ziemi Dobrzyńskiej i zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.
Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o regionie, a tematyka pytań konkursowych obejmowała historię, słynne postacie, herby szlacheckie i rodów dobrzyńskich, miejsca kultu religijnego oraz bieżące wydarzenia z regionu. Uczniów do konkursu przygotowywał nauczyciel obrowskiej szkoły Maciej Bandrowski.