Złote medale dla chłopców z SP Obrowo

11 grudnia br. okazał się szczęśliwą datą dla naszych sportowców. Tego dnia rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w mini piłce siatkowej chłopców klas 4-6. Najpierw kilka słów czym jest mini siatkówka? Gra się w niej do dwóch wygranych setów, do 25 punktów. W pierwszym secie gra jedna czwórka zawodników, zaś do rywalizacji w drugim secie staje czterech innych zawodników. Jeżeli dwa sety nie przyniosą rozstrzygnięcia, w trzecim, ostatnim, gra czterech dowolnych zawodników. Do rywalizacji stanęło sześć szkół z terenu naszego Powiatu. Zostaliśmy przydzieleni do grupy A ze szkołami z Pigży i Świerczynek. Oba mecze grupowe wygraliśmy w stosunku 2:0 czym zapewniliśmy sobie awans z pierwszego miejsca do półfinałów. Tam przyszło nam się zmierzyć z SP Kończewice. Dwa wygrane przez nas sety i zameldowaliśmy się w finale. Po zaciętej rywalizacji drugim finalistą został na grupowy rywal z Pigży. Czyżby rewanż? Nasi chłopcy już zdążyli „ostygnąć”. Rywale rozgrzani, po ważnym zwycięstwie, no i rządni rewanżu… Zaczęliśmy. Początkowo było punkt za punkt do stanu 15:15, po czym „walec” z Obrowa włączył drugi bieg. Wygraliśmy seta 25:17. W drugiej odsłonie daliśmy rywalowi zdobyć zaledwie 10 punktów. Tak wyglądał marsz chłopców ze Szkoły Podstawowej 
w Obrowie po tytuł Mistrza Powiatu Toruńskiego w mini piłce siatkowej. Przed nami zawody wojewódzkie. Wracamy do trenowania i oczywiście pojedziemy powalczyć o dobry wynik. 
Brawo chłopcy!!!
J.M.