Klasy IV w Górznie

W dniach 28 i 29 listopada 2017 r. uczniowie klas IV a i IV b wyjechali do Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie. Dzieci wzięły udział w dwudniowych zajęciach z edukacji powodziowej. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i aktywnością podczas zajęć. Chętnie wykonywały zadania przygotowane przez prowadzącego p. Łukasza Kanieckiego. Ciekawym punktem zajęć była praca w grupach, gdzie uczestnicy przygotowali rodzinny plan powodziowy. Poznali rodzaje powodzi. Ichprzyczyny i skutki. Dowiedzieli się jak ograniczać skutki powodzi oraz jak zabezpieczyć dom i swój dobytek przed niszczycielskim żywiołem. Dzieci poznały również jaką rolę pełnią zbiorniki retencyjne oraz wały przeciwpowodziowe o które trzeba dbać. Podczas pobytu grupa udała się na spacer ścieżką przyrodniczo- dydaktyczną „Szumny Zdrój”. Ponadto uczniowie wzięli udział w dyskotece andrzejkowej. Po uśmiechniętych buziach widać, że był to dobrze spędzony czas w miłej i przyjaznej atmosferze uczniów z wychowawcami p. Anną Miłkowską i p. Maciejem Bandrowskim oraz p. Moniką Trawińską - Miazgowicz. 
Dziękujemy.