Ogólnopolski Konkurs o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji

Dwudziestego czwartego listopada br. w Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce w Kielcach (Targi Kieleckie) naszą szkołę reprezentowali: dyrektor szkoły p. Artur Affelt i p. Przemysław Piotrowski. Program wydarzenia objął m.in.: nowe przestrzenie i wymiary edukacji, szybki Internet w każdej szkole, Internet w szkole – problemy bezpieczeństwa, jak sobie radzić z zagrożeniami w warunkach szkolnych oraz odpowiedzialność i obowiązki dyrekcji i nauczycieli, nowoczesne technologie i media jako narzędzie przełamujące stereotypy dotyczące specjalnych potrzeb edukacyjnych, nowe wyzwania dla edukacji, generacja „Z”, w drodze po edukacyjnego Nobla. 

Ostatnim punktem programu był ogólnopolski „Finał Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji”. Spośród wszystkich zgłoszeń do konkursu komisja konkursowa przyznała statuetki „Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji - Innowacyjna Szkoła 2017/2018” (na każdym etapie edukacyjnym) tym szkołom, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

Wśród nagrodzonych szkół znalazło się nasze gimnazjum, które po tegorocznej reformie jest częścią Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie z Oddziałami Gimnazjalnymi. To wielki sukces i wyróżnienie dla całej naszej społeczności szkolnej. Jest to dla nas zobowiązanie do dalszego rozwoju i utrzymania tak wysokiego poziomu nauczania jak do tej pory.